Espressolab

Mardinli üretici kadınlar ile el ele verdik, mağazalarımızda atık olan kahve posalarını geri dönüşüme kazandırarak sabun elde ettik.

Dünyanın dört bir yanındaki çiftliklerden getirdiğimiz nitelikli çekirdeklerle kahve severlere iyi kahve deneyimi sunarken, sosyal sorumluluk projelerine de önem veriyoruz. Bu kapsamda bir projeye daha destek verdik. RET Derneği’nin kurduğu sosyal girişim markası Leap Natural’ın Mardin’deki Doğal Sabun Atölyesi’nde, 30 katılımcı kadın doğal ham maddelerle el yapımı sabunlar üretiyor. Espressolab olarak atölyede üretim yapan kadınların sosyo-ekonomik olarak güçlenmesine ve geri dönüşüme katkı sağlıyoruz. Bu amaçla gönderdiğimiz kahve posalarımız ve kahve çuvallarımız Mardin’deki üretici kadınların elinden geri dönüşüme kazandırılıyor.

Artık Espressolab Raflarında!

8 Mart’ta #KadınÜrettikçe sloganıyla ilk önce Tünel ve Taşkışla mağazalarında satışa sunulan, kahve posasından üretilen sabunlar çok yakında Türkiye, Almanya, Suudi Arabistan, Ürdün, Katar, Bosna Hersek ve Fas mağazalarında satışa sunulacak.

Kampanyamızı anlatmak için Mardin Leap Natural Sabun Atölyesi’nde çektiğimiz kısa filmimizi aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.