Espressolab

Kahve tarlaları ve evde bir parşömen deposu içinde doğup büyüdüğü için, Max Pérez her zaman bir kahve işini kurma fikrine sahipti.
2010 yılında fırsat ortaya çıktı. “Kahve hayallerini gerçekleştirme zamanı”, birçok aile çabası ve akılda akıl almaz bir fikirle geldi: geleneği ve yeniliği, müşterilere inanılmaz kahvelerle besleyecek özel bir kahve çiftliği geliştirmeye başladı. Ve böylece, macera başladı!

Bu projenin inşası için potansiyel bölgeleri değerlendirdikten sonra, Acatenango “bir” olarak karşımıza çıktı.
Niye ya? Eh, mükemmel irtifaya ve mineral bakımından zengin topraklara sahip bir toprak parçasını yükselten iki güzel volkanız olduğunda, kuşkunuz hemen kesinliğe dönüşür.
Acatenango kesinlikle, büyük çiftliklere, zevkli kahvelere ve yaptıkları şeyleri seven ve özel kahve yetiştiricilerine ev sahipliği yapan verimli bir bölgedir.

2010 yılında arazi edinildikten sonra proje şekillenmeye başladı. Ekip oluşturuldu ve yenilikçi bir vizyona eklenen aile deneyimi, hangi çeşit ve çeşitlerin dikileceğine, kullanılacak gölge ağaçlarının türüne ve karşılanması gereken diğer teknik ihtiyaçlara karar vermeyi kolaylaştırdı.
Tohumların ekimden seçimine kadar, projenin başarısını garanti altına almak için her ayrıntı dikkatle denetlenmiştir. Bir kahve ekimi uzun vadeli bir yatırımdır, bu nedenle her adımda kesinlik ve özen önemlidir.

Çiftlik, pacamara, typica, caturra, catuai ve bourbon gibi geleneksel çeşitlerin yanı sıra modaya uygun pacamara ve geyşaların yer aldığı tam üretimde on üç parsele ayrılmıştır.
Kalite tesadüfen oluşmaz, bu nedenle tüm kahveler yıkanmış, doğal ve honey (bal) yöntemleri için en iyi uygulamaları izleyerek dikkatlice toplanır ve işlenir… Şimdilik.
Geçen sene, Cup of Excellence açık artırma programı da dahil olmak üzere, kahvelerimizin kalitesi farklı ulusal ve uluslararası platformlarda iyi dereceler ile ödüllendirildi. Tabii ki iş burada bitmiyor. İnovasyona ve gelişime doğru ilerliyoruz.

Alınan ödüller

Cup of Excellence
2013 – Finca La Hermosa
2015 – Guachipilín annex

National Winner 2013 (Guachipilín annex) and 2017

La Hermosa kahvemizin çekirdek kahve bilgileri

1800-2100 Deniz yüksekliğinin üstünde %100 Arabica Catuai türü bir kahvedir. Mart-ağustos ayları arasında hasatı yapılır. Orta Amerika’dan gelen bu kahve tam yıkanmış bir işlem görmüştür.

Tadım profili şu şekildedir,

Aroma; Vanilya tatlılığı
Gövde; Orta ve kremamsı damak hissi
Asidite; Orta/Yüksek, çekirdekli meyve aromaları( Şeftali, Kayısı, Kiraz)
Tadım Notları; Kayısı, damakta uzun hissedilen vanilya ve sonrasında tatlımsı bir tadı ile bitirir.
Catuai: Mundo Novo ve Caturra kahve ağaçlarından elde edilen yüksek miktar kahve veren bir kahve ağacıdır. Yağmur ve Rüzgara karşı dayanıklı bir ağaç türüdür. Catuai gübreleme ve bakıma ihtiyaç duyar. 1950-1960’lı yıllarda Brezilya’da İnstito Agrnomico Do Campibas tarafından geliştirildi. Brezilya ve Orta Amerika’da yaygın olarak kullanılmaktadır.
Kahve, orta yüksek asiditesi ve orta gövdesi ile hem espresso hem sütlü kahveye yakılmasının yanında filtre içinde aynı sonuçları alırsınız.